Verilerinizin performansli bir sekilde son kullaniciya iletilmesi günümüzde büyük önem arzetmektedir. Bu durum Kritik is süreçlerinde daha çok ön plana çikmaktadir. 7x24 çalisacak bir sistemin dayanikli , güvenilir ve hizli islem geçeklestirmesi gerekmektedir. 

Son yillarda sanallastirma platformlariyla birlikte sunucu kaynaklari daha verimli kullanilmis ve maliyetler azalmistir. Dogru bir yatirim, dogru bir platform kurulumu ve ihtiyaca yönelik bir kofigurasyon ile müsterilerimiz hem mali açidan daha rahat bir nefes aliyor hemde en kaliteli ürünü bünyesinde konumlandirabiliyor. En son teknoloji ürününden aldigi verimle son kullanicilarina daha performansli bir ortam hazirliyor.

Kisaca açiklamak gerekirse fiziki olarak sunucu çesitleri; rack server, blade server, standart sunuculardir. 

Rack Mounted Server: Günümüzde en çok kullanilan server çesitlerinden biridir. Raf tipi sunucu olarak da adlandirilandirilabilir.  Az yer kapladigi için kabinetlerde kolayca muhafaza edilebilir ve ayni kabinete birden fazla sunucu konumlandirilaabilir. Bu sebeple oldukça kullanislidir. 

Blade Server: Daha gelismis veri merkezlerinde kullanilan bu sunucular, bir sase üzerinde, çok ince modüler elektornik kartlarini barindiran sunuculardan olusur. Herhangi bir güç kaynagi yoktur ve enerjiyi saseden almaktadir. Blade sunucular, daha az raf alaninda daha fazla isleme gücüne izin verir, kablolamayi basitlestirir ve güç tüketimini azaltir. Daha az kablolama ile, BT yöneticileri altyapiyi yönetmek için daha az zaman harcayabilir ve yüksek kullanilabilirligi saglamak için daha fazla zaman harcayabilir. Sunucunun çalismasi için gerekli olan tüm Network , Storage gibi ekipmanlar , bir sase üzerinde toplanabilir. En büyük avantaji, herhangi bir ariza durumunda , hiçbir kesinti olmadan müdahale edilebilir olmasidir.

Standart Sunucular: Küçük/orta isletmelerde kullanilan sunuculardir. Genelde veritabani veya dosya saklama amaçli kullanilir.

Destek Bilisim olarak ihtiyaciniza yönelik ürünleri ücretsiz bir sekilde analiz edip raporlayarak sizlere sunuyoruz. Konusunda uzmanligini yapmis oldugu projelerle ve almis oldugu sertifikalarla kanitlayan ekibiz, dilediginizde bu ürünleri en kisa sürede BT alt yapiniza konumlandirip tüm verilerinizin geçisini bu sunuculara profesyonel bir sekilde tasiyor.